Friss topikok

QuantumResearch.hu

A QuantumResearch a magyar piacon elsőként biztosít ügyfelei számára professzionális, naponta frissülő elemzés szolgáltatást a világ legfontosabb tőzsdéin kereskedett határidős termékeiről és devizáiról. A cégünk által nyújtott tőzsdei technikai elemzés széleskörű, lefedi a világ legnagyobb forgalmú és leginkább kereskedett pénzügyi termékeit. Úgymint Dax, Dow Jones, S&P500 illetve Olaj vagy Arany elemzés - illetve kiegészítve a hazai piac legnépszerűbb részvény és devizapiaci instrumentumaival, ilyen például Bux és OTP elemzés. Elemzési palettánk tartalmazza a legfontosabb forint keresztárfolyamokat, úgymint EURHUF, USDHUF, CHFHUF. A QuantumResearch gyorsan áttekinthető, könnyen értelmezhető elemzést nyújt ügyfeleinek, mely nélkülözhetetlen a sikeres kereskedéshez, függetlenül az Ön tapasztalatától és kereskedési stílusától, legyen az napon belüli vagy hosszabb távú. www.quantumresearch.hu

HTML

professzionális technikai elemzés

2010.07.15. 14:28 QuantumResearch

Technikai elemző kurzus I. - Japán gyertya -

Címkék: technikai japán gyertya elemzés doji quantumresearch gyertyaelemzés marabuzo

Technikai elemzésről rengeteg helyen lehet olvasni, találkozni, önmagunkat oktatni. Azonban sok helyen hivatkozott, elismert magyar nyelvű forráshoz jutni szinte lehetetlen.

Az alábbiakban elindítunk egy blogsorozatot, mely a technikai elemzés alapjait hivatott bemutatni. Egyszerűen, érthetően, lényegre törően. Sokan követik el azt a hibát, hogy mindenféle indikátort, mutatót akarnak használni, vagy használnak, de sajnos nincsenek tisztában az alapfogalmakkal, dolgok alapvető jelentéseivel.

Mi a QuantumResearchnél elemzéseinkben a legnagyobb hangsúlyt a gyertyaelemezésre fektetjük, minden egyes charton ugyanazt a gyertyát látjuk, függetlenül a használt programtól, vagy nézőpontunktól. Különböző alakzatok, trendvonalak vizsgálatánál nagyrészt függ az egyéntől, hogy mit lát, esetleg mit akar látni. A japán gyertyák alakjai egyértelműek, aki megtanulja jelentésüket, az képes értelmezni a piac állapotát.

 

Kurzusunk első része a japán gyertyákkal foglalkozik.

Mélyreható történelmi visszatekintést mellőzve elmondható, hogy a japán gyertyák eredete a XVII. századig nyúlik vissza, és a nevéből adódóan Japánból származik. Legelső ismert követője a japán Munehisa Homma rizskereskedő volt, aki hatalmas vagyonra és elismertségre tett szert, olyannyira, hogy szamuráji rangot kapott. Azóta a technikai elemzés megkerülhetetlen alapjává vált a japán gyertyák vizsgálata, ismerete.

A legtöbben valószínűleg ismerik a doji, shooting star vagy éppen akasztott ember gyertyaformációt. Mégsem ezek a legfontosabbak, hanem megérteni, hogy mit mutatnak a gyertyák. A gyertyák alakja a piac mozgását tükrözi. A piac mozgását a kereskedők irányítják. A kereskedők emberek, akik nagy tömeget tekintve hasonló pszihologiai tulajdonságokkal rendelkeznek. Ha ezt végiggondoljuk nem lesz nehéz megértenünk, hogy a gyertyák lényege a piacon uralkodó érzelemi, pszihológiai állapot bemutatása, tükrözése.

Tehát a chart, azon belül is a japán gyertya egy grafikus leképzése a piac állapotának, a piacon kereskedő embertömeg véleményének. Ennek megértése után kapnak az egyes gyertya alakzatok tényleges jelentőséget.

Nézzük meg egy japán gyertya felépítését.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az ábrán látható gyertyák különböző színűek. A színes részük a gyertya teste, alul és fölül látható vonal a gyertya árnyéka. A felső árnyék az elért maximum árat mutatja, az alsó árnyék az elért minimum árat. Piac esése esetén piros gyertyát láthatunk, a gyertya testének teteje a nyitó ár, alja a záró ár. Piaci emelkedés esetén zöld gyertyát láthatunk, a gyertya testének alja a nyitó ár, teteje pedig a záró ár.

A legelterjedtebb gyertya ábrázolás csökkenő árat jelző gyertya esetén piros, emelkedő árakat jelző gyertya esetén zöld szín. Ettől eltérő színezéssel is lehet találkozni, mi a továbbiakban ezt használjuk.

Egy gyertya mindig az adott idő intervallumra vonatkozólag mutatja az értékeit, tehát például az elmúlt 5, 10, 30 perc piaci eseményeit. A gyertya teste jelöli a legaktívabban kereskedett piaci ársávot.

Most, hogy tisztában vagyunk a gyertya fogalmával és jelentésével, vizsgáljuk meg hogyan jelenik meg a fentebb leirt piaci érzelmi állapot egy gyertyában. Ehhez a két legalapvetőbb gyertyát fogjuk bemutatni.

 

 Az első két gyertya teli testű gyertya, nevük Marabuzo. A pszichológiai üzenetük a következő: zöld gyertya esetén a nyitástól kezdve folyamatosan a vevők uralták a piacot, egészen a gyertya zárásáig, piros gyertya esetén az ellenkezője, a nyitástól kezdve az eladók uralták a piacot, egészen a gyertya zárásáig.

Ez rendkívül erős üzenetet jelent mindenkinek, egyértelmű, hogy az adott időintervallumban mi volt a piac hangulata, akarata.

Harmadik gyertyánknak nincsen teste, neve Doji. A nyitás és zárás egybe esik, volt olyan időszak, amikor az eladók uralták a piacot, volt olyan, amikor a vevők, de összességében nem bírtak egymással és erejük kiegyenlítették egymást. Ez a piac bizonytalanságára utal, nincsen egyértelmű iránya.

A legalapvetőbb gyertyáinknak nagy szerepe és hangsúlya lesz emelkedő és csökkenő trendben egyaránt, ezt majd látni fogjuk a későbbiekben.

Végezetül pár szó az idő intervallumról. Elemzésekben a legelterjedtebb a napi gyertyák használata, hiszen átfogó képet kaphatunk az előző kereskedési nap alatt történt piaci szentimentről. Napon belüli kereskedésnél 30, 60 perces chartot szokás figyelni, vagy akár még ennél is rövidebb intervallumot, ez kereskedési stratégia és egyén kérdése. Óvakodjunk a túl rövid idősíkú gyertyáktól, általánosan elmondható, hogy nem adnak releváns információt a fél perces, egy perces gyertyák.

 

Kurzusunk következő részében több gyertya típust és gyertya alakzatot fogunk megismerni.

 

Addig is mindenkinek sikeres kereskedést kíván a QuantumResearch csapata!

 

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://technikaielemzes.blog.hu/api/trackback/id/tr22153524

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása